Endla 69/Keemia 4, 10616 Tallinn
evergreen [at] evergreen.ee

Kliendid meist

Saime tarnijalt teada, et uuest aastast tõusevad metallitöötlemise masinate hinnad märkimsväärselt. Kuna meil endal ei olnud käibevahenditest kogusummat kohe võtta, siis kasutasime Evergreen Capitali abi kiire käibelaenu saamisel. Lõime müüjaga hinna lukku ning sellelt summalt saadud võit katab nii intressid kui jääb ülegi. Laenu saamine sujus kiirelt ja väga asjalikult.

Priit 48,

Töötlev tööstus
Priidu (48) profiilipilt

Koroona olukorraga seoses oli meil tekkinud väike maksuvõlg, mida enam ajatada ei saanud. See oli takistuseks hangetel osalemiseks ja mõjus üldisele mainele samuti ebasoodsalt. Lahendasime selle olukorra Evergreen Capitali tagatiseta ärilaenuga. Kahe tunniga oli positiivne vastus käes, raha arvel ja maksuvõlg tasutud. Soovitan soojalt.

Katre 46,

Tõlkebüroo juht
Katre (46) profiilipilt

Iga ettevõtja teab, et korralikus kriisis on peidus ka korralikud võimalused. Kui selle aasta alguses koroonaviirusega seoses kõikide plaanid pea peale pöörati, siis saime oma meeskonnaga kohe aru, et kiirelt reageerides ning paindlikku teenust pakkudes, on meil võimalik konkurentidest eristuda ja ettevõte uuele tasemele viia.

Pankadest laenu kohta uurides oli suhteliselt kiiresti selge, et enne, kui sealt mingi vastuse saab, on kriis läbi. Õnneks leidsime Evergreen Capitali ning nende tagatiseta ärilaenu toote. Esitasime taotluse ning juba sama päeva õhtuks olid lepingud sõlmitud ja raha meie kontol. Juba mõned päevad hiljem olid meil tekkinud esimesed maksvad kliendid, kellele pakkusime kauba kohaletoimetamise teenust. Käenduse tagatisel ärilaen kiire taotluse läbivaatamisega andis meile selle võimaluse.

Jaanus, 35,

Kullerfirma omanik
Jaanus

Kui me Markiga aasta aega tagasi oma idee ettevõtteks vormistasime, siis arvasime, et kõige raskem osa tööst on tehtud. Tegelikult osutus kõige raskemaks rahastuse leidmine, sest pankade jaoks oli meie äriplaan liiga riskantne. Nii pidime vaatama väikelaenude suunas, kuid ka see ei olnud sugugi lihtne. Lõpuks leidsime õige pakkumise ja see oli Evergreen, kes meile kõige paremaid tingimusi lubas. Tänu laenule saime oma ettevõtte kohe käima ja ka kliendid taha, lisaks palkasime juba ka ühe töötaja. Nüüd mõtleme, et parem ongi, nii läks. Hetkel on meil mõttes veel ühe uue projekti käivitamine ja selle osas plaanime koheselt Evergreeni raha kaasata. Laenu taotlemine ja tagasimaksmine on läinud lihtsalt nii paindlikult ja ladusalt, et meil pole mingit põhjust suurte pankade jäikade tingimuste suunas tagasi vaadata.

Kevin ja Mark 28, 32,

IT-ettevõtte omanikud
Kevin ja Mark

Mina tegin 3 aastat tagasi oma elus kannapöörde, kui tulin ära pikaaegselt kontoritöölt, et avada päris oma ettevõte – isiklik ilusalong. See oli minu ammune unistus, mille julgesin teoks teha alles nüüd. Algatuseks palkasin endale 2 tuttavat juuksurit ja 2 maniküüritegijat. Leidsin ka meie armsas linnakeses meile sobiva pinna. Puudu jäi aga rahast, et ilusalongi ruumid sisse seada – juuksuritoolid, maniküürilauad jne, see kõik nõudis raha, mida mul aga polnud.

Tõtt-öelda ei teadnud ma Evergreenist varem midagi. Sattusin nende lehele puhtjuhuslikult, täitsin laenutaotluse ja õige pea oligi pakkumine postkastis, mis oli üllatavalt mõistliku intressiga. Raha laekus kiirelt ja juba 1 kuu pärast avasime salongi. Täna ei kujutaks ma enam ettegi, et ma kontoritööl käiks. Unistada tuleb ja kui hing ihkab teha midagi muud, siis tuleb selle suunas ka püüelda.

Luisa 43,

Ilusalongi juhataja
Luisa

Olin alates ülikooli lõpetamisest töötanud ühes Tallinna tõlkebüroos keeletoimetaja ja tõlkijana. Töö oli mulle igati meelepärane, kuid teadsin alati, et minus on peidus ka väikest sorti ettevõtjahing ning et suudaksin ka ise edukalt firmat majandada. Arutasin oma mõtted kolleegiga läbi ning juba nädal aega hiljem oli meil firma asutatud ning esimesed kliendidki leitud. Algkapitali otsustasime laenata Evergreen Capitalist, kellega suhtlemine oli väga sujuv ja kiire. Laenu eest saime endale soetada vajalikud programmid ja töövahendid ning rentida ka esimese kontoripinna. Aasta hiljem oli meil laen tagasi makstud ja meie väike kollektiiv mitme inimese võrra kasvanud. Suur tänu usalduse eest, Evergreen!

Mari-leen 29,

Tõlkebüroo omanik
Mari-Leen

Kui soovisin oma väikeettevõtte laiendamiseks võimsamaid seadmeid osta, ei võtnud tavapangad mind isegi jutule. Evergeen Capital oli aga nõus minu taotluse läbi vaatama, minu olukorda analüüsima ja mulle ka laenu väljastama. Nüüd, aasta aega hiljem on minu ettevõtte käive poole suurem ning ka laenu oleme Evergreeniga pikendanud. Ilma selle laenuta ei oleks ma saanud neid seadmeid osta ja oma tegevust arendada. Selle eest sügav kummardus.

Priit 37,

Väiketootmise omanik
Priit

Ühel hommikul kohvikut avades avastasin hirmuga, et meie päevinäinud ahi ei läinud enam tööle. Mure oli suur, sest korralik ahi ei ole just odav, aga ilma ahjuta jääb suur osa igapäevasest käibest tegemata ja kui klient sooja sööki ei saa, siis ainult kohvi ja teed jooma tulevad meile ikka väga vähesed inimesed. Pangaga laenuprotseduuri jaoks meil aega ei olnud, sest lahendust vajasime kohe. Viimaks laenasime vajaliku raha Evergreen Capitalist ning ostsime korraliku suurusega kaasaegse suurköögi ahju. Tasusime küll intresse 3,4% kuus, aga 10 kuuga oli laen tagasimakstud ja äri saime edukalt edasi ajada.

Reet 42,

Kohvikupidaja Harjumaal
Reet

Kolisin eelmisel aastal Lõuna-Eestisse, et võtta siin üle üks kohalik puidutöötlemisäri koos 15 töötajaga. Ettevõttel läks enamvähem, aga nägin kohe, et paljud asjad vajaksid kaasajastamist. Näiteks olid siin mitmed seadmed veel ettevõtte algusaegadest ja tänapäeva mõistes üsna kohmakad. Masinaparki  otsustasin uuendada Evergreeni tagatislaenu abiga, mis oli teiste laenupakkujatega võrreldes ikka tunduvalt soodsam. Tänu uutele seadmetele saame nüüd igakuiselt sisse võtta rohkem tellimusi ja ka tööprotsess on läinud palju sujuvamaks. Tänan teid igakülgse abi eest ja tänud, et võtate jutule ka meiesuguseid ettevõtteid!

Tarmo 39,

Puiduettevõtja
Tarmo

Tänu õigeaegsele laenule Evergreen Capitalilt saime oma firma just sellel pöördelisel momendil meie jaoks ideaalsele kaubanduspinnale ümber kolitud. Tasusime aasta jooksul intressi 2.8% kuus, kuid ajastust arvestades oli see iga eurot väärt!

Aleksander 28,

tegutseb kaubanduses
Aleksander

Aasta alguses saime suure tellimuse ühelt kinnisvaraettevõttelt, et sisustada nende üürikorterid meie seadmetega. Olekski tellimuse täitmisega ilusasti hakkama saanud, aga olime just enda lao kaupa täis ostnud ja tellimus oli teistsugustele kaupadele. Ei saa ju jätta head tehingut tegemata. Nii laenasimegi lühiajaliselt raha Evergreen Capitalist, kes sai meie olukorrast hästi aru ja nõustus meie tehingut finantseerima. Laenasime raha üheks kuuks ja pikendasime seda hiljem kahe kuu peale. Kogu protseduur oli väga lihtne, arusaadav ja kiire. Meie haldur oli eriti asjalik ja kogenud spetsialist, kes mõistis olukorda lennult ja pakkus ka omalt poolt lahendusi. Andsime partneriga mõlemad käenduse ja raha oli paari päevaga meie arvel.

Meelis 50,

Koduelektroonika ettevõtte juhataja
Meelis

Tegeleme autode remontimise ja müügiga. Möödunud aasta kevadel tekkis ootamatult võimalus soetada naaberriigist pankrotivara hulgast väga hea hinnaga kasutatud kaubikuid. Eeldatav investeering oli umber 20 000 eurot ja raha oli vaja maksta nelja päeva pärast. Minu firma arvel sellist raha küll ei olnud, aga müügiks ostetud autosid seisis platsil küll. Kirjutasime kaks autot kuuks ajaks Evergreeni nimele ja saimegi vajaliku raha kokku õigeks ajaks kokku. Ütleme nii, et see oli minu möödunud aasta parim tehing lõpuks. Evergreen sai intressi, aga mina sain suurepärase kasumi. Autod kirjutati minu nimele tagasi ja igal juhul, kui taas võimalus tekib, siis teen sama diili uuesti.

Norman 37,

Kasutatud autode müüja
Norman

Meie ärile on iseloomulik suur kõikumine vastavalt aastaajale ning kõige suurem müük on meil reeglina aasta lõpus, mil ettevõtted oma jõulupidusid ja muid üritusi korraldavad. Minul ja minu äripartneril on küll pikaajaline kogemus suurepäraste toitude valmistamises, puudu on aga jäänud korralikust turundusest ja müügist, mis on eelkõige kinni olnud rahas. Selle aasta sügisel otsustasime teha korraliku turunduskampaania, mille finantseerimiseks kasutasime Evergreeni tagatiseta ärilaenu ettevõtetele. Laenasime 3700 eurot intressiga 3,5% kuus, mille saame 12 kuu jooksul osade kaupa tagastada. Praeguse seisuga on selle aasta eelbroneeringud juba kolm korda suuremad kui eelmisel aastal, mis on meie mõistes lihtsalt erakordne tulemus! Müügist laekunud raha plaanime edasi investeerida uutesse seadmetesse.

Helena 37,

Catering firma omanik
Helena

Olin juba paar aastat veebipoodi pidanud, müüsin erinevaid kaupu nagu näiteks riideid, odavamat elektroonikat ja aksessuaare. Tulime ots-otsaga kokku, saime palgad ja maksud makstud, teenisime mõnel aastal ka kasumit, aga üldiselt oli see ikka pigem selline töökoha omamine, mitte äri. Parim aeg meie äris on alati olnud jõuluaeg, mil inimesed oma rahakoti raudasid kergesti avavad. Nii otsustasin eelmisel aastal teha investeeringu ja lao enne detsembrit kaupa täis osta. Kuna mu enda ettevõttel rahapuhvrit ei olnud, siis vajasin ma Evergreeni abi, kes minu firmale raha oli nõus laenama. Maksin intressi küll vist peaaegu 4% kuus, aga hiljem kuu kasumit vaadates tuli suur naeratus näole küll. Kui tahad kasvada, siis tuleb ka riskida.

Rain 29,

E-poe pidaja
Rain

Olen taksojuht ühes taksofirmas Tallinnas ja sõidan taksot oma autoga. Mulle meeldib ise oma tööaega valida ja autoga sõitmine on üldse rahustav. Taksoauto ostmiseks mul endal sääste ei olnud, nii pidin otsima lahendusi mujalt. Evergreeni leidsin läbi oma tuttavate ja ma ei pidanud pettuma – laenulepingu sain kätte juba ühe päevaga. Nemad andsid laenu, mina ostsin auto ja nii ma olengi varsti juba aasta jagu sõitnud.

Nikolai 56,

Taksojuht
Nikolai