23 01.19

Aleksander 28, tegutseb kaubanduses

Tänu õigeaegsele laenule Evergreen Capitalilt saime oma firma jaoks pöördelisel hetkel kolida sisse meie jaoks ideaalsele kaubanduspinnale. Tasusime aasta jooksul intressi 2.8% kuus, aga ajastust arvestades oli see väärt iga eurot!

30 08.18

Mari-Leen (29), Tõlkebüroo omanik

Olin alates ülikooli lõpetamisest töötanud ühes Tallinna tõlkebüroos keeletoimetaja ja tõlkijana. Töö oli mulle väga meelepärane, aga teadsin, et suudan ka ise edukalt oma firmat majandada. Arutasime mõtted teise kolleegiga läbi ning juba nädal aega hiljem oli meil firma asutatud ning ka esimesed kliendid leitud. Evergreen Capital laenas meile algkapitali, millega saime korralikud programmid ja töövahendid osta ning esimese väikese kontoripinna rentida. Aasta hiljem oli meil laen tagasi makstud ja meie väike kollektiiv on mitme inimese võrra kasvanud. Suur tänu usalduse eest, Evergreen!

12 05.18

Helena (37), Catering firma omanik

Meie ärile on iseloomulik suur kõikumine vastavalt aastaajale ning kõige suurem müük on meil reeglina just aasta lõpus, kui ettevõtted oma jõulupidusid ja muid üritusi korraldavad. Meil partneriga on suured kogemused suurepäraste toitude valmistamisel, see on meie kirg, aga turunduses ja müügis jääb meil teadmisi puudu. Otsustasime sellel aastal teha juba sügisel korraliku turunduskampaania oma linna ettevõtetele. Kasutasime selleks Evergreen Capital´i tagatiseta ärilaenu ettevõtetele. Laenasime 3700 eurot intressiga 3,5% kuus, mille saame osade kaupa tagastada 12 kuu jooksul. Meie selle aasta eelbroneeringud on tänu sellele juba kolm korda suuremad kui eelmisel aastal ning müügist laekunud raha saame edasi investeerida uutesse seadmetesse!

05 01.18

Rain (29), e-poe pidaja

Olin juba paar aastat veebipoodi pidanud, kus müüsin erinevaid kaupu näiteks riideid, odavamat elektroonikat ja aksessuaare. Tulime ots-otsaga kokku, saime palgad ja maksud makstud ja mõnel aastal teenisime ka kasumit, aga üldiselt oli see selline töökoha omamine mitte äri. Meie parim aeg oli alati vaieldamatult jõuluaeg, kus inimesed oma rahakoti raudasid kergesti avavad. Selleks, et äris kasvada otsustasin eelmisel aastal enne detsembrit lao kaupa täis osta. Selleks vajasin ma Evergreeni abi, kes minu firmale raha laenas. Maksin intressi küll vist peaaegu 4% kuus, aga hiljem kuu kasumit vaadates tuli suur naeratus näole küll. Tahad kasvada – siis tuleb riskida.

17 10.17

Priit 37, väiketootmise omanik

Kui soovisin oma väikeettevõtte laiendamiseks võimsamaid seadmeid soetada, siis
tavapangad ei võtnud mind jutule. Evergeen Capital oli nõus minu taotluse läbi vaatama, minu olukorda analüüsima ja mulle ka laenu väljastama. Nüüd, aasta aega hiljem on mu ettevõtte käive poole suurem ning ka laenu oleme Evergreeniga pikendanud. Ilma selle laenuta ei oleks ma saanud seadet osta ja oma tegevust arendada. Selle eest sügav kummardus.

09 09.17

Nikolai (56), taksojuht

Osutan taksoteenust ühes taksofirmas Tallinnas ja sõidan oma autoga. Mulle meeldib ise oma tööaega valida ja autoga sõita on üldse rahustav. Taksoauto ostmiseks endal mul eriti sääste kogunenud ei olnud ja nii tuli otsida teisi lahendusi. Evergreeni leidsin läbi oma tuttavate ja saingi nendega kokkuleppele. Ostsime auto, leppisime tagasi maksmise plaanis kokku ja nii ma olengi juba varsti aasta sõitnud.

02 05.17

Meelis (50), koduelektroonika ettevõtte juhataja

Aasta alguses saime suure tellimuse ühelt kinnisvaraettevõttelt, et sisustada nende üürikorterid meie seadmetega. Olekski tellimuse täitmisega ilusasti hakkama saanud, aga olime just enda lao kaupa täis ostnud ja tellimus oli teistsugustele kaupadele. Ei saa ju jätta head tehingut tegemata. Nii laenasimegi lühiajaliselt raha Evergreen Capitalist, kes sai meie olukorrast hästi aru ja nõustus meie tehingut finantseerima. Laenasime raha üheks kuuks ja pikendasime seda hiljem kahe kuu peale. Kogu protseduur oli väga lihtne, arusaadav ja kiire. Meie haldur oli eriti asjalik ja kogenud spetsialist, kes mõistis olukorda lennult ja pakkus ka omalt poolt lahendusi. Andsime partneriga mõlemad käenduse ja raha oli paari päevaga meie arvel.

15 04.17

Norman (37), kasutatud autode müüja ja autoremonditöökoja omanik Tallinnas

Tegeleme autode remontimise ja müügiga. Möödunud aasta kevadel tekkis ootamatult võimalus soetada naaberriigist pankrotivara hulgast väga hea hinnaga kasutatud kaubikuid. Eeldatav investeering oli umber 20 000 eurot ja raha oli vaja maksta nelja päeva pärast. Minu firma arvel sellist raha küll ei olnud, aga müügiks ostetud autosid seisis platsil küll. Kirjutasime kaks autot kuuks ajaks Evergreeni nimele ja saimegi vajaliku raha kokku õigeks ajaks kokku. Ütleme nii, et see oli minu möödunud aasta parim tehing lõpuks. Evergreen sai intressi, aga mina sain suurepärase kasumi. Autod kirjutati minu nimele tagasi ja igal juhul, kui taas võimalus tekib, siis teen sama diili uuesti.

24 03.17

Reet (42), kohvikupidaja Harjumaal

Ühel hommikul kohvikut avades avastasin hirmuga, et meie päevinäinud ahi ei läinud enam tööle. Mure oli suur, sest korralik ahi ei ole just odav, aga ilma ahjuta jääb suur osa igapäevasest käibest tegemata ja kui klient sooja sööki ei saa, siis ainult kohvi ja teed jooma tulevad meile ikka väga vähesed inimesed. Pangaga laenuprotseduuri jaoks meil aega ei olnud, sest lahendust vajasime kohe. Viimaks laenasime vajaliku raha Evergreen Capitalist ning ostsime korraliku suurusega kaasaegse suurköögi ahju. Tasusime küll intresse 3,4% kuus, aga 10 kuuga oli laen tagasimakstud ja äri saime edukalt edasi ajada.